Vinland Saga

Vinland Saga

Dec. 31, 2019
Vlerësimi Yt: 0
9.5 58 Vota

Përkthyesi

Saitama
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Për një mijë vjet, vikingët kanë bërë mjaft emër dhe reputacion për veten e tyre si familjet më të forta me etjen për dhunë. Thorfinn, djali i një prej luftëtarëve më të mëdhenj të Vikingëve, kalon fëmijërin e tij në një fushë beteje duke rritur aftësitë e tij në aventurën për të shpenguar hakmarrjen më të dëshiruar pasi babai i tij u vra.

Vinland Saga
Data e LançimitDec. 31, 2019
Data e PërfundimitJan. 31, 2020
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Dec. 31, 2019
10

Anime të Ngjajshme

One Piece
THE PROMISED NEVERLAND
Yesterday wo Utatte
Dragon Ball Z Kai
Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku
Lupin III
Fate/Zero
Deca-Dence
Saga of Tanya the Evil
Koleksioni Naruto OVA
Captain Tsubasa
My Hero Academia: Episodet Speciale