Your Lie in April

Your Lie in April

Mar. 19, 2020
Vlerësimi Yt: 0
8.1 30 Vota

Përkthyesi

Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Muzika shoqëron metronomin njerëzor, pianistin e talentuar Kousei Arima. Por pasi mamaja e tij ndërron jetë, Saki Arima, jeta e Kouseit shkon për keq, duke e bërë atë të paaftë që të dëgjojë tingujt e tij kur luan në piano.

Dy vite më vonë, Kousei ende e shmang pianon, duke i lënë pas adhuruesit dhe rivalët e tij, dhe jeton një jetë pa ngjyra me miqtë e tij, Tsubaki Sawabe dhe Ryouta Watari. Gjithsesi, gjithçka ndryshon kur ai takon një violiniste të shkëlqyer, Kaori Miyazono, që e trazon botën e tij dhe e bën të përballet përsëri me muzikën.

Bazuar në serinë manga me të njëjtin emër, Your Lie in April flet për historinë e rikuperimit të Kouseit teksa ai zbulon se muzika është më shumë se të luash çdo notë në mënyrë perfekte, dhe një melodi e vetme mund të sjell flladin pranveror të ajrit të Prillit

Your Lie in April
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipGënjeshtra Jote e Prillit
Data e LançimitMar. 19, 2020
Data e PërfundimitMar. 31, 2020
Sezone1
Episode22

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Mar. 19, 2020

Anime të Ngjajshme

Horimiya
Charlotte
(+18) Overflow
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation
Captain Tsubasa
Fate/Zero
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
(+18) Ao-chan Can’t Study!
Yesterday wo Utatte
ReLIFE
KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
Re:ZERO -Starting Life in Another World-